Nu har vi en e-postlista

© flickr/dskley

Som en del i föreningens kontinuerliga förbättringsarbete så har vi nu startat en gammal hederlig e-postlista för att styrelsen ska kunna informera de boende om vad som är på gång. Mer information om listan finns på vår specialsida om e-postlistan.

Känns e-postlista omodernt, trist och inte tillräckligt mycket ”hipp social media”? Må så vara men boendeenkäten visade tydligt att e-post är det populäraste digitala sättet för att sprida information (föreningens försök med Twitter slutade med många ”tweets” men ytterst få följare). Information från en bostadsrättsförening är heller inte speciellt ”hipp”, så Twitter och Instagram kanske inte är för oss helt enkelt.

Vi hoppas många boende anmäler sig till listan genom att skicka ett brev till trollkarlen2+subscribe@googlegroups.com.